2024. 11. 25–27-én Dobogókőn, a Cardoner Hotel és Konferenciaközpontban került megrendezésre az I. Országos Horgászügyviteli Munkatársi Fórum és Találkozó.
A rendezvény fő célja az volt, hogy az ország különböző pontjain, a MOHOSZ tagszervezeteinél ügyviteli munkakörben dolgozó kollégák személyesen is megismerhessék egymást. A háromnapos „csapatépítő tréning” keretében a MOHOSZ Országos Horgászszervezeti Szolgáltató Központ munkatársai előadásokkal és játékos szakmai feladatokkal készültek a vendégek számára.
A hétfői nap az előadásokról szólt. Dr. Kulcsár Aranka az Igazgatási és Szervezési Osztály vezetője a MOHOSZ OHSZK szervezeti felépítéséről és az egyes egységek főbb feladatairól beszélt. Csizmár Erika igazgató a HORINFO szakrendszer aktualitásait és 2025. évi várható fejlesztéseit ismertette.
Az aznapi utolsó előadásban Schuszt György ügyfélkapcsolati ügyintéző a Központi Ügyfélszolgálati Iroda (KÜSZI) feladatellátását mutatta be. Vacsora után a társaság tíz csoportra oszlott majd kezdetét vette a zenefelismerő játék. A csapatoknak pár másodperces részletekből vagy direkt „félrefordított” dalszöveg alapján kellett felismerni a dalok előadóit és címeit, illetve filmzene kategóriában a filmek címeit.
Kedden Belovai Andrásné a Pénzügyi és Számviteli Osztály vezetője az előadásában az év végi elszámolásokkal kapcsolatos aktualitások és az eseti problémák megoldásáról beszélt, továbbá kitért a kintlévőségek kezelésének gyakorlatára. Tőle Székely Tibor, a Halgazdálkodási és Szolgáltatási Osztály osztályvezető-helyettese vette át a szót, aki a horgászvizsgáztatással és fogási naplók rögzítésével kapcsolatos ellenőrzési tapasztalatokat összegezte. Ladányi Károly, a Beszerzési és Üzemeltetési Osztály vezetője pedig az eszközbeszerzések folyamatát ismertette. Az ÁPFE és a HUNOP pályázatok elszámolásának tartalmi és formai követelményéről Kende Orsolya halgazdálkodási szakügyintéző és Tóth Adrienn ifjúsági és oktatási referens beszélt. A halőrökhöz hasonlóan az ügyviteli dolgozók esetében is felmerült az igény az egységes ruházatra, melyből két változat került bemutatásra.
Ebéd után a tagszövetségek csapatai nyolc játékos versenyszámban mérkőztek meg egymással. Volt totó, horgászvizsgabizonyítvány-ellenőrzés, állami horgászjegyek sorba rendezése, vaktérképes feladat, kvíz, horgászactivity, halas memória és kirakós játék. A vetélkedők vacsora után is folytatódtak, majd eredményhirdetés következett. Az első helyezett a Körösvidéki Horgászegyesületek Szövetségének csapata, a második a Horgászegyesületek Fejér Megyei Szövetségének csapata, a harmadik a Bács-Kiskun Megyei Horgászegyesületek Szövetségének csapata, a negyedik pedig a Fővárosi Horgászegyesületek Szövetségének csapata lett.
Szerdán az első előadás során dr. Kulcsár Aranka az alhaszonbérletében álló vizeken történő horgászversenyek szabályozását ismertette, majd Kovács Ákos a Magyar Horgász főszerkesztő-helyettese a magazinról, a MOHOSZ weboldalairól beszélt. A programsorozat zárásaként dr. Dérer István főigazgató köszöntötte a résztvevőket és előadásában összegezte az elmúlt időszakot, beszélt az aktualitásokról, a tagszövetségekkel szemben elvárt minimumfeltételekről, illetve arról, hogy a MOHOSZ mit szeretne biztosítani az ügyvitelben dolgozók számára.
A résztvevők visszajelzései alapján nem túlzás azt állítani, hogy a rendezvény osztatlan sikert aratott, így az országos halőri szakmai verseny és találkozóhoz hasonlóan ebből az eseményből is hagyományt szeretnénk teremteni.