A MOHOSZ–OVHB tervei között régóta szerepel egy olyan országos bajnokság elindítása, ahol rakós bottal kizárólag pontyra, amurra és kárászra lehet horgászni. Sokan nem is gondolnák, hogy a feederezes mellett milyen sokan pontyoznak rakós bottal. Egy nagyon sportos, technikás horgászatról beszélhetünk, amely során akár kapitális méretű halakkal szemben is lehet esélyünk, ha minden a helyén van.

Az országos bajnokság elindítása előtt azonban szükség volt egy „igényfelmérésre”, hogy mekkora versenyzői létszámot mozgathat meg egy ilyen bajnokság. Így került megrendezésre az I. MOHOSZ-URFISH Rakós botos Pontyfogó Kupa. A verseny lebonyolítását a HOFESZ és az URFISH Horgászbolt vállalta, így a helyszín is adott volt, hiszen a székesfehérvári Palotavárosi Felső-tó kiváló terep az ilyen jellegű horgászatokhoz is. A bajnokságot két selejtező előzte meg, ahonnan 50 versenyző jutott a háromfordulós döntőbe. Ezt június 25–27-én rendezték meg. A versenyen csak rakós bottal lehetett horgászni – maximum 11,5 méterben – és az etetőanyag mennyisége is 8 literre volt korlátozva, amit nagyon okosan kellett beosztani. A tóban rengeteg nagytestű ponty és amur lakik, közülük kellett minél többet, és minél nagyobb hatékonysággal megszákolni. Már a kapásig eljutni sem volt egyszerű, de csak ezután jött a java. A megfelelően lágy gumizás alapfeltétele volt a halfogásnak, hiszen könnyű, kis horgokkal, vékony cuccal lehetett csak kapásig eljutni. A nem túl mély vízben 0,2-0,5 grammos apró úszókat kellett használni, és a csalik között a csontkukac is szerepet kapott. A versenyt Kleisch Gergő nyerte 4 ponttal, a három fordulóban összesen 188 kg halat fogva. Második lett Pintér Zsolt, aki 5 pontot gyűjtött és 213 kg halat fogott, míg a harmadik helyen Horváth Zsolt végzett szintén 5 ponttal 210 kilógrammnyi hallal.

Jövőre már több helyszínen, több selejtezővel indulhat az országos bajnokság!