Tizenkét hölgy részvételével vette kezdetét az LIV. Női Országos Bajnokság május 7-én Tiszakécskén, a Holt-Tiszán található gyönyörű versenypályán.

Tavaly, a felnőtt úszós bajnokság döntőjén megismert pálya minden szempontból ideálisnak mondható. Szép halállomány, gondozott part és környezet jellemzi. Az időjárás pedig mindig olyan, amilyen. Most éppen finoman szólva is szeszélyes volt, hiszen szakadó eső, napsütés, erős szél is nehezítette a horgászatot. Ezen a versenyen a rakós botoké volt a főszerep. A pálya a tavalyi döntőhöz képest jelentős változáson ment keresztül. Akkor elég volt hét-nyolc, jellemzően nagytestű dévérkeszeget fogni, most azonban 60-70 hal volt a megoldandó feladat. Ez a számbeli növekedés a 10 deka körüli ezüstkárászoknak és a 30-40 deka körüli dévéreknek volt köszönhető. Ezek a halfajok adták ugyanis a zsákmány zömét, és pont az volt a nagy feladvány, hogy ki melyik halfajra teszi fel a versenyt. Más etetőanyagot kellett ugyanis keverni a kárászozáshoz és mást a dévérezéshez, az élőcsali felhasználás különbözőségéről nem is beszélve. Nem volt szabad keverni a szezont a fazonnal, azaz a két halfajt egyszerre nem lehetett üldözni, előre el kellett dönteni, mi legyen a fő csapásirány. Persze a kisebb halak közé beeshetett egy-egy jobbacska kárász és akár kiló feletti dévér is, de beugró ponty is színesíthette a terítéket. A halakat nem volt egyszerű megfogni, hiszen nagyon finoman kellett horgászni a gyakran erős szél ellenére is. Az 1-1,5 grammos úszókkal láncólmozással, vagy a jelzőólom fölött 25 cm-re csoportosított főólmozással kellett szinte úsztatni az erős szél hatására áramlóvá váló holtág vizében. Nagyon technikás horgászatra volt szükség, ami remek felkészülési lehetőséget adott a közelgő női világbajnokságra, hiszen Hollandiában hasonló körülményekre lehet majd számítani. A bajnokság első 3 fordulóját Gyulánszki Nikolett nyerte, (1-4-1 pont) második helyen Walter-Barna Diána (3-1-3 pont), a harmadik helyen Farkas Judit (4-2-2 pont) végezett. Az első négy helyen forduló versenyzők között csupán egy-egy pont volt a különbség, hiszen minden fordulóban benne voltak a legjobb négyben, majd nagy pontkülönbséggel következtek a többiek. Mivel egyetlen szektorban zajlottak a küzdelmek, elég volt egy hiba, hogy valaki sok pontot gyűjtsön. A következő három fordulóban ezt szeretné mindenki elkerülni. Folytatás július 16–18-án Kenderes-Bánhalma mellett a Nagykunsági-főcsatornán.