Az OVHB 2020. december 23-i ülésén jóváhagyta a 2020 és 2021 évre válogatott kerettagságot szerzett sportolókból, a kapitányok által kijelölt utazó kereteket a 2021 évi világbajnokságokra.

 

Válogatott kerettagságot szerzett versenyzőink 

 

Felnőtt úszós Női Utánpótlás 15 Utánpótlás 20 Utánpótlás 25
Ambrus Tibor Deli Ibolya Horváth Elina Bakó Péter Arató Soma
Csillag László Devecseri Józsefné Lőrincz Benedek Dósa Máté Hamar Ferenc ifj.
Csöregi Balázs Farkas Judit Nagy Dénes Gógán Dominik Kisjuhász Bence
Kaló Zoltán Gyulánszki Nikolett Nagy Olivér Jámbor Dávid Mezei Kristóf
Katus Gyula ifj. Hoffer Réka Tar Olivér Kéri Dominik Pocsai Márk
Kovács Gergely Kovács Hajnalka Tar Petra Nagy Hunor Töpler Dániel
Kökény József Kulcsár Aranka dr. Vadon Roland Skaliczki Ábel  
Magyar Balázs Németi Krisztina   Smányi Szabolcs  
Magyar Gábor Rudnay Csilla   Vidó Roland  
Magyar Szilárd Varga Viktória   Zsiga Levente  
Nagy András Walter-Barna Diana      
Nagy Benedek Zsolt        
Szákovics Imre        
Timár Szabolcs        
Varga József ifj.        
Walter Tamás        
         
Masters Veterán Mozg.korlátozott Feeder Method Feeder
Ambrus Tibor Czakó jános Botos István Arató Soma Bakó Péter
Papp József Fialka György Csala Tibor Bakó Péter Kató József
Faragó Róbert Jónás György Csike István Bodzsár Norbert Kiss Péter
Horváth Tibor Pausits Imre Galambos Sándor Erdei Attila Nagy Martin
Lengyel István Rudnay Attila Gurisatti Gyula ifj. Kocsis László Novák János
Erdei Attila Szénási Béla Jámbor János Sipos Gábor ifj. Papp József
Heimann József Temesváry Gyula Jéger Szabolcs Sivák Mátyás Papp Zoltán
Nyári Tamás Tölgyes László Szendrei Attila Szabó Tamás Pető Gábor
Holler László Varga József Varga Tamás Végh Tamás Petrovics János
Timár Gábor Vörösházi György   Vidó Ferenc Petrovics Richárd
      Walter Tamás Sipos Gábor ifj.
        Szabó Bence
        Tormási Attila
        Tóth László Krisztán
         
Csónakos Pergető Parti Pergető Műlegyező Pontyfogó  Casting
Bosánszky Péter Márk Fórizs János Markóczy István Balogh Hunor  Földi Gábor
Brogyay Péter Pál Gégény Viktor Tölgyesi Levente Balogh Tibor  Antal Csaba
Gégény Viktor Horváth Tamás Balog Tibor Bodor András  Csike Tibor
Koncz Dávid Kálmán Zoltán Futó Márton Gaál Tibor  Dienes Csaba
Lukácsa Donát Kecskés Viktor Pálinger István Nagy Zoltán  Schreiter Tamás
Szarka-Kovács Tamás Kemecsei Zoltán Móré György Simon Csaba  Schreiter Péter
Szirtes Marcell Radácsi Gábor Bajzát Zoltán Tagyi Norbert  
Sztahovits Péter Tolnai István   Zsibrita Pál  

 

A 2021 évi világversenyekre utazó csapatok

Masters Világbajnokság: Timár Dániel szövetségi kapitányAmbrus Tibor, Erdei Attila, Papp József, Timár Gábor, Faragó Róbert
Veterán Világbajnokság: Timár Szabolcs szövetségi kapitány, Czakó János, Jónás György, Pausits Imre, Szénási Béla, Varga József
Mozgáskorlátozott VB: Horváth Gy. Gábor szövetségi kapitány, Csala Tibor, Galambos Sándor, Gurisatti Gyula ifj., Jámbor János, Jéger Szabolcs
Utánpótlás 15 Világbajnokság: Martin Gábor szövetségi kapitány, Lőrincz Benedek, Nagy Dénes, Tar Olivér, Tar Petra, Vadon Roland
Utánpótlás 20 Világbajnokság: ifj. Szénási Béla szövetségi kapitány, Bakó Péter, Dósa Máté, Kéri Dominik, Nagy Hunor, Smányi Szabolcs, Vidó Roland
Utánpótás 25 Világbajnokság: Ambrus Tibor szövetségi kapitány, Arató Soma, Hamar Ferenc ifj., Kisjuhász Bence, Pocsai Márk, Töpler Dániel, Mezei Kristóf
Műlegyező Világbajnokság: Kovács Zsigmond szövetségi kapitány, Balog Tibor, Futó Márton, Markóczy István, Pálinger István, Tölgyesi Levente
Nemzetek Világbajnoksága: Szénási Béla szövetségi kapitány, Csillag László, Csöregi Balázs, Katus Gyula ifj., Nagy András, Szákovics Imre, Walter Tamás 
Európa-bajnokság: Szénási Béla szövetségi kapitány, Csillag László, Nagy Benedek, Szákovics Imre, Magyar Balázs, Varga József ifj., Timár Szabolcs
Feeder Világbajnokság: Szénási Béla szövetségi kapitány, Arató Soma, Bakó Péter, Erdei Attila, Sipos Gábor, Sivák Mátyás, Walter Tamás
Női Világbajnokság: Magyar Gábor szövetségi kapitány, Farkas Judit, Gyulánszki Nikolett, Kulcsár Aranka dr., Kovács Hajnalka, Rudnay Csilla, Walter-Barna Diána
Parti pergető Világbajnokság: Forgó András szövetségi kapitány, Fórizs János, Gégény Viktor, Kecskés Viktor, Kemecsei Zoltán, Radácsi Gábor
Casting Világbajnokság: Földi Gábor szövetségi kapitány, Antal Csaba, Csike Tibor, Dienes Csaba, Schreiter Tamás, Schreiter Péter
Csónakos pergető Világbajnokság: Mészöly Sándor szövetségi kapitány, Lukácsa Donát–Szirtes Marcell, Koncz Dávid–Sztahovits Péter, a harmadik páros a 2021-es XXI. CSPOB eredményesebb párosa lesz: (Gégény Viktor–Bosánszky Péter vagy Szarka-Kovács Tamás–Brogyay Péter Pál)
Pontyfogó Világbajnokság: Haraszkó Csaba szövetségi kapitány, Balogh Hunor, Balogh Tibor, Bodor András Márk, Gaál Tibor, Nagy Zoltán, Simon Csaba, Tagyi Norbert, Zsibrita Pál
Feeder Free Style Method Világbajnokság: Polyák Csaba szövetségi kapitány, 1. csapat: Bakó Péter, Novák János, Sipos Gábor, Szabó Bence, Kiss Péter 2. csapat: Nagy Martin, Papp Zoltán, Petrovics János, Petrovics Richárd, Tormási Attila