XVI. Casting OB MOHOSZ Agárdi Horgászüdülő 2019. szeptember 29.

Sokáig fej-fej melletti küzdelemben, két jól sikerült legyes távdobásával lett a tavalyi év után idén is casting bajnok Földi Gábor ezúttal Varga György és Antal Csaba előtt.  Az agárdi horgászüdülő szomszédságában gyülekeztek a cél és távdobások élversenyzői mellett a „haladó” és a „kezdő” kategória indulói összesen húszegynéhányan. A jelentős castingos múlttal rendelkezők öt számban, köztük két legyezőbotos erőpróbán, a rutintalanabbak három számban mérkőztek. Az elmúlt évhez képest több volt a fiatal és a veterán világbajnokok közé is beverekedte magát 2-3 castingos.

CASTINGOB 2

Sokan ma is kézlegyintéssel intézik el ezt a pontosságot, erőt és ügyességet igénylő versenyt, a tulajdonképpeni halfogó versenysport elődjét. Tessék csak belegondolni, könnyű-e 10 vagy akár több méterről eltalálni a vödörszájnyi korongot, vagy egy lefektetett céltábla közepét, esetleg egykézzel botot fogva 60-70 méternyit suhintani egy mindössze 18 grammos súllyal. S akkor még nem beszéltünk a „legyezős” számokról, amik önmagukban is komoly szaktudást igényelnek. A legfontosabb tapasztalat: a casting fiatal művelői létszámban gyarapodnak, és egyre ügyesebbek. A mai 65 éven felüli világhírnevet szerzett kiválóságaink uralják persze továbbra is a sportágat, és ez bizonyára így lehet még néhány évig.