Az Országos Versenyhorgász Bizottság (OVHB) a 2022. december 13-ai ülésén jóváhagyta a 2023. évre válogatott kerettagságot szerzett sportolók névsorát.

 Válogatott kerettagságot szereztek:

Úszós felnőtt: Ágoston Lajos, Csillag László, Csöregi Balázs, Kaló Zoltán, Katus Gyula, Kovács Gergely, Magyar Balázs, Magyar Gábor, Nagy András, Nagy Bendek Zsolt, Szákovics Imre, Walter Tamás. 
Nők: Devecseri Józsefné, Eszter Evelin, Farkas Judit, Gyulánszki Nikolett, dr. Kulcsár Aranka, Németi Krisztina, Rudnay Csilla, Savanyó-Kovács Hajnalka, Walter-Barna Diána, Varga Viktória Vanda. 
Mastres úszós: Ambrus Tibor, Erdei Attila, Faragó Róbert, Heimann József, Ifj. Holler László.
Veterán úszós: Czakó János, Papp József, Pausits Imre, Varga József, Timár Gábor.
Mozgáskorlátozottak: Botos István, Csala Tibor, Csike István, Galambos Sándor, Gurisatti Gyula Péter, Jámbor János, Jéger Szabolcs, Szendrei Attila, Varga Tamás.
U15: Bátor Barnabás, Friedrich Gábor, Kertész Botond, Koch Alexander, Krocsány Gábor, Kővári Dániel, Krepsz Ákos, Pékó Áron, Rácz Noel, Somogyi Tibor.
U20: Bakos Hunor, Lőrincz Benedek, Nagy Hunor, Skaliczki Ábel, Smányi Szabolcs, Széphegyi Máté, Tar Olivér, ifj. Temkó Lóránt, Vidó Roland, Zsiga Levente.
U25: Bakó Péter, Dósa Máté, Csővári Tamás, Jámbor Dávid János, Kisjuhász Bence, Kéri Dominik, Nagy Bendek, Sasvári Bendegúz, Vári András Márton.
Feeder: Arató Soma Gergely, Bakó Péter, Bodzsár Norbert Márk, Erdei Attila Csaba, Kocsis László, ifj. Sipos Gábor, Sivák Mátyás, Sólyom László, Szabó Bence, Walter Tamás.
Masters feeder: Ambrus Tibor, Bánfi János, Csővári Tibor, Erdei Attila Csaba, Horváth Gyula Gábor, Nyári Tamás, Papp József, Szénási Béla, Varga Albert, Varga József.
Free style method feeder: Bakó Péter, Balog Áron, Balogh Kálmán, Bodzsár Norbert Márk, Nagy Martin, Novák János, Petrovics János, Petrovics Richárd, Szabó Bence, Tóth Bálint.
Pontyfogó: SBS-Xtra Carp Team (Gaál Tibor, Nagy Zoltán, Balogh Tibor, Kovács Zoltán, Nyerges Gergő, Szigetfalvi András, Balogh Hunor, Simon Csaba, Szilágyi Gergő).
Női pontyfogó: Bódócsné Dencsik Renáta, Kopitár Viktóra, Telinger Katalin, Törökné Bazsó Katalin, Csernyák Daniella, Mátyásné Siklódi Rita.
Street fishing: Nagy András Ferenc -Nagy Tamás, Gajdos Anikó – Pusztai Attila, Gégény Viktor – Szilágyi Zoltán.
Csónakos pergető: Deák Ferenc – Hipszki Róbert, Herke Zsolt – Szatmári Sándor, Schäffer Károly – Tóth Béla, Szarka-Kovács Tamás – Szilágyi Zoltán, Nagy Zoltán – Vakály János.
Parti pergető: Antal Gábor, Fórizs János, Fürtös Attila, Gégény Viktor, Horváth Tamás, Kecskés Viktor, Kovács Tamás, Plank Zoltán, Rohrbeck Rudolf.
Műlegyező: Balog Tibor, Bajzát Zoltán, Futó Márton, Gellár Csaba József, Kopasz István, Markóczy István, Pálinger István, Szentiványi András, Tölgyesi Levente, Zagyva Kristóf.

Trout area: Ertl Antal, Lehel Iván, Pankotay Gellért, Plank Zoltán, Simon Zoltán, Starck Bence.

Az OVHB 2022. december 13-ai ülésén jóváhagyta a 2023. évre a versenyszabályzatoknak megfelelően, a kapitányok által kijelölt utazó kereteket a 2023 évi világbajnokságokra. Ennek értelmében a horgász világbajnokságokon a következő versenyzők képviselhetik hazánkat.

Világbajnokságokra utazó csapatok:

Nemzetek világbajnokság: Csillag László, Csöregi Balázs, Kaló Zoltán, Magyar Gábor, Nagy Benedek Zsolt, Walter Tamás.
Európa-bajnokság: Csillag László, Csöregi Balázs, Katus Gyula, Magyar Balázs, Nagy András, Szákovics Imre.
Női világbajnokság: Farkas Judit, Gyulánszki Nikolett, dr. Kulcsár Aranka, Kovács Hajnalka, Rudnay Csilla, Walter-Barna Diána.
Veterán világbajnokság: Czakó János, Papp József, Pausits Imre, Varga József, Timár Gábor.
Masters világbajnokság: Ambrus Tibor, Erdei Attila, Faragó Róbert, Heimann József, ifj. Holler László.
Utánpótlás 15 világbajnokság: Friedrich Gábor, Kertész Botond, Krocsány Gábor, Kővári Dániel, Somogyi Tibor, + Bátor Barnabás.
Utánpótlás 20 világbajnokság: Nagy Hunor, Skaliczki Ábel, Smányi Szabolcs, Vidó Roland, Zsiga Levente, + Lőrincz Benedek.
Utánpótlás 25 világbajnokság: Bakó Péter, Dósa Máté, Kéri Dominik, Kisjuhász Bence, Takács Martin, + Váry András Márton.
Mozgáskorlátozott világbajnokság: Csala Tibor, Gurisatti Gyula Péter, Jámbor János, Jéger Szabolcs, Szendrei Attila.
Feeder világbajnokság: Bakó Péter, Erdei Attila Csaba, Sipos Gábor, Sivák Mátyás, Szabó Bence, Walter Tamás, + Kocsis László.
Masters feeder világbajnokság: Ambrus Tibor, Erdei Attila Csaba, Horváth Gyula Gábor, Papp József (Amennyiben a VB Dél-Afrikában lesz).
Free style method feeder világbajnokság: Bakó Péter, Bodzsár Norbert, Nagy Martin, Novák János, Szabó Bence.
Pontyfogó világbajnokság: SBS-Xtra Carp Team (Gaál Tibor, Nagy Zoltán, Balogh Tibor, Kovács Zoltán, Nyerges Gergő, Szigetfalvi András, Balogh Hunor, Simon Csaba, Szilágyi Gergő).
Női pontyfogó világbajnokság: Bódócsné Dencsik Renáta, Kopitár Viktóra, Telinger Katalin, Törökné Bazsó Katalin, Csernyák Daniella, Mátyásné Siklódi Rita.
Csónakos pergető világbajnokság: Deák Ferenc – Hipszki Róbert, Herke Zsolt – Szatmári Sándor, Schäffer Károly – Tóth Béla.
Parti pergető világbajnokság: Antal Gábor, Gégény Viktor, Horváth Tamás, Kovács Tamás, Plank Zoltán.
Street fishing világbajnokság: Nagy András Ferenc – Nagy Tamás, Gajdos Anikó – Pusztai Attila, Gégény Viktor – Szilágyi Zoltán.
Trout area Világbajnokság: Lehel Iván, Pankotay Gellért, Plank Zoltán, Simon Zoltán, Starck Bence.
Műlegyező világbajnokság: Markóczy István, Pálinger István, Szentiványi András, Tóth Tibor, Zagyva Kristóf, tartalékok: Gellár Csaba József, Tölgyesi Levente.