2025. 05. 17-én a MOHOSZ – OTP Bank Magyar Bajnokságok keretében sor került a csónakos pergető országos bajnokság második elődöntőjére a Deseda-tavon.
A hivatalos edzésnapon esett az eső, a versenynapon pedig a széllel kellett megküzdeniük a versenyzőknek. A süllők nem díjazták ezt az időjárást, a harcsák viszont annál inkább, a fogások harmada a bajszos ragadozókból jött össze. Nagyon magabiztos teljesítménnyel rukkolt elő egy újoncnak számító csapat, amelyik az első országos bajnoki szereplését rögtön a dobogó tetején zárta. Az Extreme Fishing Team párosa, Fehér Boga Pál és Rácz Máté jött, látott és győzött, hét harcsával és két süllővel 42 434 ponttal. A dobogó második fokára a Fishing Arena-Grundens-Alu Boat Team párosa, Schaffer Károly és Pásztor Zoltán József állhatott 10 hallal és 36 661 ponttal. A harmadik helyen végzett nagyon taktikus, süllős-balinos horgászattal a Chak-Awaruna Team-is-back, Gombos Attila és Kis Gyula Zoltán összesen 27 717 pontot gyűjtve.
Részletes eredmények: