2026. május 8–10-én Nagykanizsán, a Csónakázó-tavon került megrendezésre a bajnokság második elődöntője a A MOHOSZ–OTP Bank Magyar Bajnokságok részeként.
A versenyre nevező 34 fő négy szektorban, a már megszokott rács alapján versenyzett. A Csónakázó-tó most is remek helyszínnek bizonyult, izgalmas küzdelmek és a pontyok mellett sok dévérkeszeg jellemezte a versenyt. Az első forduló igen halasra sikerült, a másodikban visszafogottabb fogások születtek, amit az időközben elcsendesedő szélnek tudtak be a résztvevők.
Az utolsó fordulóra ismét megjött a halak kapókedve, és ahogy az lenni szokott, azok, akik már bepontozódtak, alaposan bele tudtak „rondítani” a szektorok rangsorolásába. Volt ezen a fordulón amurfogás, süllő és többen eredményesen pontyoztak. A dobogón az első két nap után egyedül Gyimesi Bence őrizte meg vezető helyét, aki ezen az utolsó fordulón sem hibázott, így 3 ponttal megnyerte az elődöntőt. A második helyen Fövenyi Kristóf végzett 7 ponttal, harmadik lett Volentér József ugyancsak 7 ponttal, de kevesebb hallal.
Továbbjutott még: Gaál Levente, Lőrincz Dénes, Palócz Pál, Lengyel Árpád, Seres Richárd, Ducza Tamás, Budai Vince, Kádár Dávid, Bokor Péter, Ladányi Béla.
Eredmények: https://ranglista.mohosz.hu/public/versenyeredmeny?vid=1743