2026. 04. 26-án elkezdődött A MOHOSZ–OTP Bank Magyar Bajnokságok 2026-os csónakos pergető versenysorozata a Lupa-tavon, ahol 50 páros indult neki a megmérettetésnek.


A híres mondás szerint „no wind, no pike” azaz, ha nincs szél nincs csuka sem. Az időjárás mindent megtett, hogy a csukák étvágyuknál legyenek, 50-60 km/h-s szélben kellett helyt állniuk a versenyzőknek. Összesen 100 halat fogott a mezőny, 61 csukát, 35 sügért és 4 süllőt. Sokáig egy halon múlt, hogy ki fog a dobogó tetején végezni, ám az utolsó 15 percben megtörtént a Team Corallo csapatával az, amire senki sem számított, Petróczki Gábor és Kiss Kálmán a verseny legnagyobb halát, egy 121 cm-es, nagyjából 15 kilós óriáscsukát fogott, ami toronymagasan a dobogó legfelső fokát jelentette számukra. Második helyen végzett – nagyon eredményes csukázásuknak köszönhetően – a Tisza HE – Savage Gear csapata, Szirtes Marcell és Szente Attila. A dobogó legalsó fokára nagyon taktikus, vegyes sügéres-csukás horgászattal a Rapidpeca párosa, Sarlós Dávid András és Szakra-Kovács Tamás állhattak fel.