2025. június 28–29. között Szlovákiában, Pöstyén mellett a Sinava-víztározón rendezte meg a FIPSed a XXIX. Európa-bajnokságot.
A 21 nemzetet felvonultató rendkívül színvonalas versenyen az első forduló szoros eredménye után, nagyon kemény csatában sikerült megszereznie a magyar válogatottnak a bronzérmet. A felkészülés során a fő célhal egyértelműen a dévérkeszeg volt, azoknak is a szép, bronzos példányai. Míg a hét elején úgy tűnt, hogy a matchbotok fognak főszerepet játszani, az egész hetes etetés és a szemből fújó erős szél hatására rakós bottal is elérhetővé váltak a szép dévérek. Ráadásul a korábbi telepítés során a vízbe került kis pontyok is előszeretettel falatoztak a rövidebb távon. Fantasztikus környezetben, hosszú idő óta először volt részünk egy igazán emlékezetes, fogásokban gazdag, élményszerű horgászatban. Igaz, hogy a versenyen lerágtuk a körmeinket izgalmunkban, de a végeredmény mindenért kárpótolt bennünket. A gyönyörű dévérkeszegek fogásában Belgium csapata verhetetlen volt, így ők lettek 2025-ben az Európa-bajnokok 45 ponttal, a második helyen Csehország csapata végzett 54 ponttal, míg a harmadik helyet 57 ponttal Magyarország csapata szerezte meg.
A magyar csapat tagjai: Nagy Krisztián szövetségi kapitány, Timár Dániel másodkapitány, Csillag László, Csöregi Balázs, Kaló Zoltán, Nagy András, Szákovics Imre, Timár Szabolcs versenyzők, Ágoston Lajos, Bajcsi András, Bakos Hunor, Eichardt László segítők és Polyák Csaba delegált.
Az egyéni Európa-bajnok hibátlan horgászattal a belga Tim Vervaet lett, az ezüstérmet a 3 pontos német Heiko Schmidt, a bronzérmet a négy pontos szintén belga Bart De Cree nyakába akasztották. A legeredményesebb magyar versenyző Kaló Zoltán volt, aki az egyéni rangsorban a 10. helyen végzett.