A Magyar Országos Horgász Szövetség a Horgász Utánpótlás-nevelési és Oktatási Program (HUNOP) 2022. keretében az „Iskolai sporthorgász szakkörök” támogatását hirdette meg 30 000 000 Ft keretösszeggel.

A pályázati határidőig 31 tagszervezet összesen 67 pályázatot nyújtott be, ebből a hiánypótlások után összesen 66 db volt érvényes, 1 pályázatot a MOHOSZ Ifjúsági és Oktatási Szakbizottsága (IOSZB) elutasított. A 699  tervezett szakköri foglalkozáson résztvevő általános iskolás gyermekek várható létszáma 941 fő, melyből 217 fő hátrányos helyzetű. A beérkezett pályázatok elbírálása után a MOHOSZ Ifjúsági és Oktatási Szakbizottságának döntési javaslatát az OHSZK jóváhagyta, így a támogatási szerződések és az elszámoláshoz szükséges mellékletek hamarosan kiküldésre kerülnek, illetve a tárgyi eszközök beszerzése is folyamatban van.

A nyertes pályázók és szakkörök helyszínei a következők:

  Pályázó neve Szakkör helyszíne
1. Acélgyári Szabadidő Sporthorgász Egyesület Aba Sámuel Általános Iskola Kazár
2. Apagy Horgászegyesület Apagyi Zrínyi Ilona Általános Iskola
3. Bodrogmenti Sporthorgász Egyesület Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola
4. Császárszállás Horgász Egyesület Apáczai Csere János Általános Iskola
5. Csávolyi Sporthorgász Egyesület Bajai Szentistváni Általános Iskola Csávolyi Tagintézménye
6. Darnózseli Horgászegyesület Szigetköz Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
7. Darnózseli Horgászegyesület Szigetköz Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
8. Dolgozók Szigetszentmiklósi Horgász Egyesülete Szigetszentmiklósi Bíró Lajos Általános Iskola
9. Hajdú-Bihar Megyei Horgász Szervezetek Szövetsége Szent József Általános Iskola Gimnázium és Kollégium
10. Horgász Egyesületek Heves Megyei Szövetsége Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola
11. Horgász Egyesületek Heves Megyei Szövetsége Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola
12. Horgász Egyesületek Nógrád Megyei Szövetsége Aba Sámuel Általános Iskola Móra Ferenc Tagiskolája
13. Kinizsi Horgászegyesület Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola
14. Kinizsi Horgászegyesület Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
15. Kisbéri Horgász Egyesület Kisbéri Táncsics Mihály Gimnázium és Általános Iskola Petőfi Sándor Általános Iskolája
16. Kisbéri Horgász Egyesület Kisbéri Táncsics Mihály Gimnázium és Általános Iskola Petőfi Sándor Általános Iskolája
17. Komlói Bányász Horgász Egyesület Gagarin Általános Iskola
18. Magyar Pamutipari Horgászegyesület Fabriczius József Általános Iskola
19. Marcali és Vidéke Horgászegyesület Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
20. Marcali és Vidéke Horgászegyesület Mikszáth Kálmán utcai Általános Iskola
21. Mikszáth Kálmán Horgász Egyesület Balassagyarmati Dózsa György Általános Iskola
22. Nyírteleki Sporthorgász és Természetvédő Egyesület Szent Anna Katolikus Általános Iskola
23. Ölbő-tavi Aranyhal Horgászegyesület Bábolnai Általános Iskola
24. Pétervásárai Sporthorgász Egyesület Pétervásárai Tamási Áron Általános Iskola
25. Sporthorgász Egyesület (Tiszalúc) Tiszalúci Arany János Általános Iskola
26. Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron megyei Szövetsége Somogyi József Általános Iskola
27. Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron megyei Szövetsége Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda
28. Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron megyei Szövetsége Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Bencés Általános Iskola
29. Sporthorgász Egyesületek Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közhasznú Szövetsége Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola, Szabó Lőrinc Tagintézménye
30. Sporthorgász Egyesületek Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közhasznú Szövetsége Tiszanagyfalui Általános Iskola
31. Sporthorgász Egyesületek Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közhasznú Szövetsége Erzsébet Királyné Német Nemzetiségi Általános Iskola
32. Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége Celldömölki Városi Általános Iskola
33. Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége Celldömölki Városi Általános Iskola
34. Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége Rábapatyi Arany János Általános Iskola
35. Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége Répcelaki Móra Ferenc Általános Iskola
36. Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége Rumi Rajki István Általános Iskola
37. Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola
38. Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola
39. Szigetköz Horgász Egyesület Fekete István Általános Iskola
40. Szigetköz Horgász Egyesület Petőfi Sándor Általános Iskola
41. Szigetköz Horgász Egyesület Öttevényi Általános Iskola
42. Szigetköz Horgász Egyesület Mosonszentmiklósi Általános. Iskola
43. Tiszacsegei Horgász és Természetvédelmi Egyesület Tiszacsegei Fekete István Általános Iskola
44. Tiszaparti Horgász Egyesület Ibrányi Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
45. Tisza-Rétköz Horgászegyesület Buji II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
46. Tisza-Rétköz Horgászegyesület István Király Baptista Általános Iskola
47. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Kunhegyesi Általános Iskola
48. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Szentistváni István Király Általános Iskola Vásárhelyi Pál Tagiskolája
49. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Szentistváni István Király Általános Iskola Vásárhelyi Pál Tagiskolája
50. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Bán Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda
51. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Kunmadarasi Református Általános Iskola és Óvoda
52. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Eötvös József Református Oktatási Központ
53. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Szent János Katolikus Bölcsőde, Óvoda, Általános Iskola és AMI
54. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Vásárhelyi Pál Általános Iskola
55. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Sütő András Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolája
56. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Sütő András Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolája
57. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Sütő András Általános Iskola
58. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Sütő András Általános Iskola
59. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Sütő András Általános Iskola
60. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Sütő András Általános Iskola
61. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Sütő András Általános Iskola
62. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Szentistváni István Király Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolája
63. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda
64. Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. Tiszaszőlősi Általános Iskola
65. Vasutas Sporthorgász és Természetvédő Egyesület Tokaj, SzSzC Tokaji Ferenc Technikum, Szakgimnázium és Gimnázium.
66. Végegyházi Sporthorgász Egyesület Savió Szent Benedek Általános Iskola Végegyházi telephelye