2026. április10–11-én három év után újra Magyarországra költözött a parti pergető országos bajnokság.

2026. 04. 9–11-én a Törökbálinti horgásztavon rendezett fordulón a változékony időjárás és a halak szeszélyes kapókedve komoly kihívás elé állította a mezőnyt.

A Gödöllői Királyi Kestélyban megrendezett XIII. Nemzeti Horgászsport Gála és Támogatói Bankett keretében elismerések átadására került sor.